Optimum Test 2004 yılından bu yana standardizasyon üzerine hizmetler sunan Optimum Kalite Danışmanlık Test Eğitim ve Gözetim Hizm. Ltd. Şti. firmasının Analizler ve Testler üzerine profesyonelleşmiş bir koludur.

Optimum Test;  TS EN ISO 17025 Laboratuvar Yönetim Sistemi kriterlerine uygun olarak hizmet vermektedir.

Elektriksel Güvenlik (LVD) ve Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Test Laboratuvar kapsamı ile, standartlar doğrultusunda ürün yapmayı düşünen veya hali hazırdaki ürünleri standartlara uygun olarak revize etmek isteyen firmaların test ve belgelendirme gereksinimleri ile tasarım doğrulama süreçlerindeki test veya Ar-Ge taleplerine yönelik çözümler sunmaktadır.

CE işaretlemesinin yanında diğer uluslararası ürün test ve tip onaylarının gerçekleştirilmesi için çözümler sunan Optimum Test, işletmelerin ulusal veya uluslararası platformlarda ticaret yapmasına katkı sağlamaktadır.

Kendi bünyesinde bulunan laboratuvarla birçok kapsamda hizmet vermenin yanısıra, ulusal ve uluslararası birçok global laboratuvarla da partner olarak çalışmaktadır.

Tamamı Mühendislerden oluşan profesyonel kadromuzla uluslararası kabul görmüş standartlarda yerli üreticilerimize gerekli desteği sağlayarak, ülkemizin teknolojik ve sanayi alanındaki gelişiminde katma değer yaratmak amaçlarımızın başında gelmektedir.

Optimum Test;  Ürün Belgelendirme, Avrupa Birliği Yeni Yaklaşım Direktifleri Kapsamında CE Belgelendirme, Test ve Analiz faaliyetlerini günümüzün hızla değişen şartlarına paralel olarak müşterilerimize sunmak ve devam eden süreçte kaliteyi artırmak  amacı ile kurulmuştur.

Sürekli gelişen koşullara göre kendini yenileyen, olaylara profesyonel olarak yaklaşan, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda faaliyetlerimizde yüksek sürat ile problem çözme ve çözüm üretme amacına hizmet ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyede gerçekleştirmek Kalite Politikası olarak benimsenmiştir.

Başlıca Hizmetlerimiz;

LVD (Low Voltage Directive) Alçak Gerilim Direktifi Testleri

EMC(Electromagnetic Compatibility) Elektromanyetik Uyumluluk Testleri

IP Koruma Sınıfı Testleri

E İşareti (ECE) test ve belgelendirme

(PAH)Polisiklik aromatik hidrokarbon Testleri

IK Darbe Dayanım Testleri

EN 71 Oyuncak Güvenliği Testleri

RoHS Elektronik Ürünlerde Yasaklı Madde Testleri

Yangın Dayanım ve Tepki Testleri